Slovakya Vize Başvuru Formu

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vize Başvuru Formu
 

Slovakya vize başvuru formu, Slovakya Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Slovakya vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Slovakya Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Slovakya vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Slovakya vize başvuru formu oluşturacaktır.
 

Slovakya vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Slovakya Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Slovakya vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Slovak vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Slovakya Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Slovakya Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.
 

Slovakya vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Slovakya vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Slovakya vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Slovakya vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.
 

Ayrıca Slovakya vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Slovakya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Slovakya sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?


Slovakya vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Slovakya vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Slovakya Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Slovakya Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Slovakya vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?
 

Slovakya vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilirken, Slovakya vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?
 

Slovakya vize başvuru formları, Slovakya Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Slovakya Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vize Başvuru Formu İndirme
 

Slovakya vize başvuru formu indirebilmek için Slovakya vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerinde ki iletişim araçlarından, bu web sitesinin Slovakya Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, Slovakya vize başvuru formunu edinebilirsiniz.

Duyurular

Consultation for Slovakia

Consultation for Slovakia, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Slovakia; Türkiye’ de bulunan Slovakya Konsoloslukları, Büyükel...
2020-11-01 09:17:30

Slovakya Konsolosluğunun kapalı olduğu günler

Slovakya konsoloslukları veya Slovakya Türkiye temsilcilikleri aşağıda bulunan tarihlerde kapalıdır. Slovakya Konsoloslukları yine Türkiye de...
2020-11-01 09:09:06

Slovakya devletinin İzmir atağı

Slovakya devletinin İzmir atağı Slovakya'dan Türkiye'ye yılda 130 bin kişinin turist olarak geldiğini belirten Ticaret Ataşesi Luiza Richte...
2020-11-01 09:05:32

Slovakya Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Slovakya Başkonsolosluğu ve Slovakya Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ...
2020-11-01 08:54:47
Tüm Duyurular
Vize Başvuru Formu