Slovakya Vizesi Hakkında

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vizesi
 

Slovakya seyahatinde bulunacak Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan yolcukları öncesi Slovakya vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye vatandaşları Slovakya vizesi olmadan bu ülkeye giriş yapabilmeleri ise mümkün değildir. Slovakya devletinin Türkiye’de resmi temsilciliği olan Slovakya Büyükelçiliği Ankara ve Slovakya Konsolosluğu İstanbul Slovakya devletinin Türkiye’de bulunan temsilcileridir. Slovakya ekspres vize uygulaması bulunmazken yine Slovakya kapı vizesi uygulaması da bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi kişiler ise yıl içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Slovakya vize işlemlerinden muaftır.
 

Slovakya, 1 Ocak 2008 tarihi itibariyle Schengen gurubu ülkesidir. Türkiye vatandaşları muhtemel Slovakya seyahati öncesi Slovakya vizesi almaları zorunlu olurken, Schengen gurubu, Amerika, Kanada, İsviçre veya İngiltere ikame izni bulunan Türkiye vatandaşlarının ise Slovakya vizesi işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vizesi İçin Gerekli Evraklar
 

Slovakya vizesi için gerekli evraklar bu web sitesinin vize kategorileri bölümlerinde mevcuttur. Türkiye vatandaşları Slovakya vizesi için gerekli belgeleri bu web sitesinden edinebilirler. Ayrıca Slovakya Konsolosluğu, Slovakya vizesi başvuru sahibinden ek evrak talebinde bulunma hakkı her zaman vardır.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vize Ücretleri
 

Slovakya vize ücretleri yapılacak olan seyahat türünüze ve Slovakya’da ne kadar süre kalınacağına göre değişecektir. Slovakya’da uzun süreli kalınacak olması halinde bu durum Slovakya vize ücretlerini belirginleştirir. Slovakya vize ücretleri, Slovakya Büyükelçiliği Ankara çalışma alanı içerisindedir.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vizesi Yeşil Pasaport
 

Slovakya vizesi başvurularında bulunacak olan yeşil pasaport sahibi Türkiye vatandaşları Slovakya vizesi almaları gerekmemektedir. Yeşil pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarının Slovakya vize işlemlerinde muaf olurken yine gri ve kırmızı pasaportu bulunan Türkiye vatandaşları da Slovakya vize işlemlerinden muaftır.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vize İstiyor mu?
 

Slovakya ile Türkiye devleti arasında yapılan vize uyum anlaşmaları neticesinde iki ülke arası vize uygulamaları bulunmaktadır. Slovakya seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşlarının Slovakya vizesi almaları zorunludur. Sonuç olarak Slovakya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vizesi Almak Zor mu?
 

Uluslararası seyahatlerin gerçekleşebilmesi için en önemli prosedür vize işlemleridir. Başarılı ve sorunsuz bir şekilde ziyaret edilecek olan ülkenin vizesini alabilmek için o ülkenin vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekirken vize uyum koşullarının tam olarak yakalanamaması halinde o ülkenin vizesi alınamayacaktır. Bu durum Slovakya vizesi için de geçerli bir durumdur. Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Slovakya vize uyum koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmelidir. Slovakya vize uyum koşullarının eksiksiz bir şekilde tamamlanamaması halinde ise Slovakya vizesini başarılı bir şekilde alabilmek zor olacaktır.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vizesi Nasıl Alınır?
 

Slovakya vizesi 2 farklı şekilde alınabilmektedir.
 

1 – Slovakya Türkiye temsilciliklerine şahsi başvuru yaparak

2 – Slovakya vize işlemleri üzerine faaliyet gösteren danışmanlık firmaları ile

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vizesi Kalktı mı?
 

Slovakya vizesi kalktı mı’’ sorusu Slovakya seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir konudur ancak Somali vizesi kalkmamıştır. Muhtemel Slovakya seyahati bulunan Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan yolculukları öncesi Slovakya Türkiye temsilciliklerinden vizelerini almaları gerekmektedir ayrıca Slovakya vizesi kalktı mı sorusuna dair tüm bilgilere resmi kaynaklardan öğrenilmesi koşuluyla itibar edilmelidir.

 

Slovakya Konsolosluğu, Slovakya Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 

Slovakya vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportlarınızın geçerlilik süresi Slovakya seyahati sonrası en az 3 ay olmalıdır.
 

Slovakya vize uyum koşullarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Vize uyum koşullarının yerine getirilmemesi halinde Slovakya vizesi alma imkânınız bulunmaz.
 

Slovakya vize işlemleri maksimum 10 iş günü sürmektedir. Slovakya seyahati gündemi bulunan Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan seyahatleri öncesi en az 15 gün önce Slovakya seyahatlerinin aksamaması için başvuru işlemlerine başlamalıdırlar.
 

Slovakya bir Schengen gurubu ülkesidir. Herhangi bir Schengen vizesi ile Slovakya'ya girilmesi mümkündür. Slovakya Schengen vizesinin alınması halinde Slovakya ulusal vizesi alımına ise gerek yoktur.
 

Schengen ülkeleri vize işlemleri için seyahat sağlık sigortası zorunlu bir evrak olurken, seyahat sağlık sigortası kişinin Slovakya seyahat tarih aralığı ile uyumlu olmalıdır.

Duyurular

Slovakya Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Slovakya Başkonsolosluğu ve Slovakya Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ...
2018-11-10 14:06:51 Devamı...

Slovakya devletinin izmir atağı

Slovakya devletinin İzmir atağı Slovakya'dan Türkiye'ye yılda 130 bin kişinin turist olarak geldiğini belirten Ticaret Ataşesi Luiza Richterov...
2015-04-07 16:20:49 Devamı...

slovakya konsolosluğunun kapalı olduğu günler

Slovakya konsoloslukları veya Slovakya Türkiye temsilcilikleri aşağıda bulunan tarihlerde kapalıdır. Slovakya Konsoloslukları yine Türkiye de...
2015-04-07 16:20:49 Devamı...

Consultation for Slovakia

Consultation for Slovakia, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Slovakia; Türkiye’ de bulunan Slovakya Konsoloslukları, Büyükelçili...
2015-04-07 16:20:49 Devamı...
Tüm Duyurular
Slovakya Vizesi